אגודת הסטודנטים, אוניברסיטת תל אביב
המרכז ללימודי פסיכומטרי
חזור אל:  תוכנת מילים לפסיכומטרי
סטודנט פסיכומטרי
קבל פרטים אודות קורס הפסיכומטרי הטוב ביותר:

דניאל שלום,

 

ראשית, בנוגע לשאלתך - אין צורך ללמוד דבר לפני המכינה. המכינה היא שנועדה להקנות לך את כל הכלים הדרושים כדי להתחיל בקורס הפסיכומטרי עצמו. הדבר היחיד שיש טעם להתחיל ללמוד לפני שמתחילים את הקורס הן המילים, ולשם יישלח אלייך מילון וכרטיסיות ללימוד מילים, מיד עם הרשמתך לקורס. ועכשיו קצת על המכינה של הקורס שלנו...

 

שלושת השיעורים הראשונים בקורס הפסיכומטרי של student מהווים למעשה מכינה שנועדה להסיר את החלודה ולהכשיר את הקרקע לקראת לימוד הנושאים הפסיכומטריים, עמם תתמודדי בבחינה הפסיכומטרית עצמה.

היות שחלק גדול מהנושאים הקיימים בבחינה הינם נושאים שטרם נתקלת בהם בעבר, הרי שחשוב ליצור בסיס איתן של אלגברה וגיאומטריה בסיסית, לפני שניגשים ללמוד אותם. בנוסף, נועדה המכינה ליצור תשתית ללימוד אנגלית לבחינה הפסיכומטרית, ולשם כך היא כוללת מבוא לאנגלית.

שלושת שיעורי המכינה מוקדשים אך ורק לנושאים הללו, ובנויים בהדרגה, כך שאנו מסירים את החלודה נדבך אחר נדבך.

באלגברה נתחיל מלימוד שברים פשוטים, שברים עשרוניים ופעולות שמבצעים בהם. נעבור למשוואות בנעלם אחד, בשני נעלמים ונוסחאות כפל מקוצר, ונקנח בחוקי החזקות והשורשים, המהווים נתח משמעותי מהפרק הכמותי בבחינה הפסיכומטרית.

בגיאומטריה נלמד מהיסוד על זוויות, ישרים מקבילים ומשולשים.

במבוא לאנגלית נלמד על קשרים, שורשים, תחיליות וסופיות, וכלים נוספים שישמשו אותנו במהלך הקורס הפסיכומטרי ולימוד האנגלית לבחינה. חשוב לציין שהיכולות הנדרשות מאיתנו באנגלית בבחינה הפסיכומטרית נבדלות באופן משמעותי מאלו שנבדקו בבחינת הבגרות באנגלית, ועל כן אנו מתחילים בהטמעת הכלים הללו, כדי ליצור תשתית של "אנגלית פסיכומטרית" כבר בשלב המכינה.

 

שיהיה בהצלחה,

ונתראה במכינה!

הוסף תגובה
15/06/2010 16:08


 
 
שיש קיסר שיש למטבח אבן קיסר