אגודת הסטודנטים, אוניברסיטת תל אביב
המרכז ללימודי פסיכומטרי
חזור אל:  תוכנת מילים לפסיכומטרי
סטודנט פסיכומטרי
קבל פרטים אודות קורס הפסיכומטרי הטוב ביותר:
לימוד מילים באנגלית (סטודנט פסיכומטרי)
שגיא שלום רב.

דבר ראשון - כל אדם מגיע עם ידע שונה, ולכן אין תשובה אחת שנכונה לכולם.
ועכשיו לשאלתך. 993 ערכים הם הרבה מאוד. חלק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית בודק ידע באוצר מילים והתמודדות עם טקסט. כמובן שכדי להצליח ב- 100% יש צורך להכיר את כל מילון אוקספורד באנגלית, אך זה לא מעשי ללמוד מילון שלם. לכן אנחנו, ויתר המכונים, צריכים להחליט מה בר ביצוע ולאזן בין הצורך ללמוד כמה שיותר ערכים והיכולת של אנשים לעשות זאת.
עניין נוסף הוא שאנשים נבדלים זה מזה ברמת הידע הקודם שלהם. יש כאלו שמכירים את כל 993 הערכים מראש, ויש כאלו שמכירים רק חלק קטן מאוד מהם.
חשוב לזכור שהשיפור המשמעותי ביותר שתשיג בהצלחה בחלק האנגלית יגיע מקריאה של טקסטים באנגלית. הטקסטים חייבים להיות ברמה גבוהה - כתובים לקורא המשכיל הבוגר, ולא ברמה נמוכה למתחילים. בהקשר זה חשוב לומר שבבחירת חומר הקריאה יש חשיבות קרדינלית לכך שחומר הקריאה יעניין אותך. אם לא יהיה מעניין, יהיה קשה מאוד להתמיד...
קריאה גם מפתחת יכולות חשובות אחרות שיעזרו לך להצליח יותר באנגלית הנבדקת בבחינה הפסיכומטרית: קצב הקריאה שלך יגבר (והפסיכומטרי הוא כזכור לחוץ בזמן), היכולת להבין משפטים וטקסטים גם אם פה ושם יש מילה או שתיים שאתה לא מכיר, היכולת להבין משמעות של מילה לפי ההקשר בו היא כתובה, והיכולת לזהות בקריאה מילים שאתה מכיר משמיעה אך לא ידעת איך הן נכתבות.
לסיכום, אין תשובה אחת נכונה לשאלה כמה מילים צריכות להיות במילון פסיכומטרי. לעמות זאת יש תשובה מאוד ברורה לשאלה מה יעזור בורה המיטבית להצלחה באנגלית הפסיכומטרית, והתשובה היא קריאה של אנגלית!
בהצלחה!
הוסף תגובה
27/07/2010 09:35


 
לימוד מילים באנגלית (סטודנט פסיכומטרי)
kahat@bezeq.int.net (קהת הלוי אברהם)
הירשם בחינם! (סטודנט פסיכומטרי)
 
שיש קיסר שיש למטבח אבן קיסר